Menu Zamknij

Kolagen jest dość trudnym preparatem jeśli chodzi o trwałość, suplementację ponieważ bez pewnych substancji w swojej bliskości zwyczajnie nie będzie działał lub bardzo znikomo.

Oto one…..

Witamina C -bez niej nasz organizm nie będzie w stanie przetwarzać i syntezować kolagenu.

.

MSM – siarka organiczna jest najczęściej stosowanym środkiem w leczeniu i profilaktyce chorób stawów. Nie tylko odpowiada za zredukowanie bólu, obrzęku i sztywności stawów, ale także zmniejsza stany zapalne w ich obrębie. Poprawia ich jakość i pomaga w regeneracji całego układu szkieletowego. Polecana jest także w leczeniu zespołu cieśni nadgarstka, choroby zwyrodnieniowej stawów i reumatoidalnego zapalenia stawów. Dlatego bardzo często jest spotykana w suplementach polecanych sportowcom i osobom starszym, u których mogą występować problemy z prawidłowym działaniem układu kostno-stawowego.

.

Kompleks,glukozamina i chondroityna, wg. amerykańskich badań połączenie tych dwóch substancji ma właściwości regeneracyjne stawów, chrząstek i ścięgien, a przecież o to również chodzi w “zatrzymywaniu młodości”, o to abyśmy nie tylko ładnie wyglądali, ale żebyśmy również byli sprawniejsi.

.

Kwas hialuronowy odpowiada za właściwy poziom nawilżenia skóry. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać aż 250 cząsteczek wody. Gdy poziom kwasu hialuronowego w skórze spada, dochodzi do degeneracji włókien kolagenowych. W efekcie skóra wysusza się, wiotczeje i pojawiają się zmarszczki.

.

Biotyna – przyczyną zwiększonej utraty włosów i zmian skórnych, powstałych w wyniku niedoboru biotyny, są zaburzenia w metabolizmie tłuszczów. Biotyna jest źródłem cząsteczek siarki potrzebnej do budowy keratyny – naturalnego budulca włosów i paznokci. Warto również podkreślić, że biotyna wpływa na funkcjonowanie gruczołu tarczycowego, który nie pozostaje przecież bez wpływu na kondycję skóry i włosów.

.

Witamina E – nie bez powodu jest nazywana “witaminą młodości”. Jako silny przeciwutleniacz neutralizuje wolne rodniki, odpowiedzialne za podrażnienia i powstawanie zmarszczek, a co za tym idzie – opóźnia proces starzenia się skóry.

.

Cynk – wzmacnia nasze włosy i paznokcie, przyspiesza gojenie się ran, a także skutecznie łagodzi wszelkie podrażnienia skóry. Warto również wspomnieć, że cynk jest ważnym antyoksydantem, który chroni organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

.

Skrzyp – pomaga on również dbać o urodę, korzystnie wpływając na kondycje skóry, włosów i paznokci. Wśród kobiet dużą popularnością cieszą się zwłaszcza suplementy diety ze skrzypem polnym, wzbogacone o witaminy i minerały, które pozwalają kompleksowo zatroszczyć się o wygląd.

Jak widać czynników wspomagających działanie kolagenu jest sporo. Myślę że, najważniejsza z tego wszystkiego jest obecność witaminy C i siarki jeśli mamy w tym względzie braki to kolagen będzie działał znikomo.

Pozdrawiam

dr Kasia